مقالات

نگهداری از مخازن پلی اتیلن ویژه

جانمایی و نگهداری از مخازن پلی اتیلن بسیار ساده و راحت است و قطعا نگهداری درست از محصولات پلی اتیلن در عمر دراز مدت آنها تاثیر بسزایی دارد. علاوه بر رعایت نکات ایمنی در واحد تولیدی, موارد مورد نیاز در هنگام استفاده و نصب محصولات یاد شده در ادامه توضیح داده شده است.

علفکش رانداپ (گلایفوزیت) و خطرات ناشی از آن ویژه

علفکش رانداپ یا همان سم گلایفوریت یکی از پرکاربردترین سموم در حوزه کشاورزی است. در سال 2016 فرضیه ای مبنی بر سرطان زا بودن این محصول مطرح شد که تا به امروز در دست بررسی است. در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته شده است.

شرایط کاشت به لیمو و توجیه اقتصادی ویژه

در مقاله پردرآمد ترین محصولات کشاورزی، از به لیمو به عنوان یک محصول سود آور نام برده شد که تقریبا دو برابر هزینه کاشت به لیمو، سود دریافتی خواهید داشت. کاشت گیاه به لیمو در هر نیم هکتار حدود 500 کیلو محصول می دهد(در شرایط پرورش ایده آل، هر نیم هکتار تا 1.5 تن نیز محصول میدهد)، و با توجه به دفعات برداشت آن، در سال اول حداقل حدود 1.5 تن به لیمو برداشت خواهید کرد. در سال های بعد تعداد دفعات برداشت به لیمو به بیش از 3 بار در سال نیز میرسد. (عمر گیاه 6 تا 9 سال میباشد.)

پردرآمد ترین محصولات کشاورزی ویژه

با توجه به اهمیت بحث مالی، امروزه انسان‌ها بیش از هر چیزی به دنبال راهی برای کسب درآمد بیشتر هستند. کشاورزی نیز یکی از مواردی است که بسیاری از کشاورزان را بر آن وا میدارد تا با کشت محصول مناسب به سود دهی بیشتری برسند.

بهترین زمان مصرف کود شیمیایی ویژه

زمان استفاده از کود شیمیایی تأثیر زیادی بر رشد و سلامت محصول دارد. به طوری که انتخاب مناسب زمان استفاده از کود شیمیایی، باعث افزایش بازدهی محصول، افزایش راندمان مصرف مواد مغذی و همچنین کاهش تلفات مواد مغذی، و در نهایت باعث جلوگیری از آسیب رسیدن به محیط زیست می شود.